I welcome your suggestions regarding my single protest

Abdurehim Gheni

As all you know, my peaceful protest of raising awareness against China’s genocide and inhuman treatment over Uyghurs started on 23rd June , 2018 steeped forward to third year.

 

I  will continue my peaceful protest. On this regard, I sincerely appreciate those who have supported me. Your decent support have provided me confidence and spiritual energy which lead me triumphing over evil regime of China.

 

Like it is said once: < constant dripping wears away a stone>, my final success resulted from my constant protest also belongs to everyone’s selfless contribution and support.

 

Although my constant resistance against China’s genocide over Uyghurs has brought some effects and inspired many others to resist fascist China, I have always wanted to make my protest more effective and more more influential. Thus, I sincerely ask from all of you to give valuable suggestions and new ideas regarding my protest.

 

  1. As an observer, how do you appraise my protest and what suggestions would you like to give for improving the effectiveness of it ? What are the pros and cons of my protest? How can I make it more better?
  2. If you were the persistent single Protestor in Amsterdam, how would you feel about it and carry it out more cost-effective? What new methods would you think of ameliorating the protest in more systematic way?

I am sincerely grateful for your suggestions.

 

 

Barışçıl gösterim hakkında görüşlerinizi bildirin

23 Haziran 2018 tarihinden itibaren her hafta sonu Amsterdam’ın Dam meydanında, Çin rejiminin Uygur, kazak, kırgız ve diğer Türk toplulukları üzerinde yürüttüğü katliamları ve insanlık suçlarını, dünyanın dört bir yanından Amsterdam’a gelen turistlere anlatmayı amaçladığım barışçıl gösterim artık üçüncü yılındadır. Bu barışçıl gösterimi imkanlarım elverdikçe devam ettirmeye kararlıyım. Burada benim protestomu destekleyen , yardımlarını esirgemeyen tüm destekçilerime en içten şükranlarımı sunarım. Siz değerli gönüldaşlarımın destekleri, benim bu haklı protestomu bunca zamandır devam ettirebilmem için manevi güç bahşetmiş, başarmama olan umut ve güvenimi arttırmıştır. Damlayan su taşı deler misali, kesintisiz olarak 3 yıldır devam ettirdiğim bu barışçıl gösterim gün gelir başarıya ulaşırsa, o da sizin destekleriniz ve dualarınız sayesinde olmuş olur.

Bu yazıyı yazmamın amacı şudur: Bu tek kişilik barışçıl gösterimi daha verimli, daha kaliteli ve daha gerçek değerlere sahip bir gösteriye dönüştürmek için siz değerli destekçilerimin samimi görüşlerinize ihtiyacım vardır.

  1. Bir gözlemleyici olarak, devam ettirmekte olduğum bu barışçıl gösterimi nasıl değerlendirirsiniz? Bu gösterimin avantajı, dezavantajı, eksiklikleri hakkında görüşleriniz nedir? Gösterimi daha iyi bir hale getirebilmek için ne yapmalıyım?
  2. Kendinizi benim yerime koyup, Amsterdam’da kesintisiz gösteri yapan biri olarak düşündüğünüzde neler hissedersiniz? Bundan sonra yine sürekli gösteri yaparken, bu işi daha sistemli hale getirmek için nasıl yenilikler düşünürsünüz?

Benim için değerli vaktinizi ayırdığınız ve samimi görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim.